“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Anaokulu Devlet Teşvikleri Nasıl Alınır?

05 Mayıs 2015 - 12:00

Anaokulu Devlet Teşvikleri Nasıl Alınır?

Yeni bir anaokulu açma konularının başında yer alan anaokulu devlet teşvikleri kapsamı yer almaktadır. Anaokulu devlet teşviklerinden kimler faydalanır. Anaokulu Devlet teşviklerinin avantajları nelerdir? gibi bir çok soru aklımızın bir köşesinde yer almaktadır.

Öncelikle anaokulu devlet teşviklerinin neler olduğunu incelememiz gerekmektedir. Sonrasında ise bu teşviklerin avantajlarını değerlendirebiliriz.

Anaokulu devlet teşviklerinden yararlanabilmek için öncelikle yatırım miktarı şartını sağlayabilmemiz gerekecektir. Bu sayede açacağımız anaokulunun ne şekilde olacağını da planlamış olacağız.

Şimdi anaokulu devlet teşviklerinin neler olduğuna geçmeden önce bir kaç varvasyon oluşturmamız gerekiyor ki ne şekilde anaokulu devlet teşviklerinden faydalanabiliriz bunu görebilelim.

1. Anaokulu Devlet Teşvikleri Varyasyonu : Bir arsa alıp üzerine anaokulu için bina kurmak istiyorum. Genellikle 1 ve 2  bölge de yer alan şehirler için tavsiye ettiğimiz yöntemdir.

2. Anaokulu Devlet Teşvikleri Varyasyonu: Bir bina almak istiyorum ya da bir binam var. Buradaki sistemde yerleşim yerine bağlı olarak ön analizin yapılması daha sağlıklı olmaktadır. Tüm bölgeler için genellikle tavsiye ettiğimiz ama daha çok 3,4,5,6. bölgeler için ideal olan sistemdir.

3. Anaokulu Devlet Teşvikleri Varyasyonu: Bir yer kiralamak istiyorum ve buraya anaokulu yapmak istiyorum. Kiralayacağınız yerin büyüklüğü önemli bir etkendir. Bu varyasyon 3 ve üzeri bölgeler için uygulanabilir.

Bağlı bulunduğumuz ilin hangi teşvik bölgesinde olduğunu görmek için Okul Danışmanlığı Anaokulu Devlet Teşvikleri Sayfasına  bakabilirsiniz.

Anaokulu Devlet Teşviklerinden faydalanmak için ne kadar para harcamam gereklidir?

Anaokulu devlet teşviklerinden faydalanmak için 1 ve 2. bölgede yer alıyorsanız 1,000,000 TL ( Bir Milyon Türk Lirası) asgari harcama tutarınız olacaktır. 3,4,5,6.bölgelerde iseniz o zaman asgari yatırım miktarı 500,000 TL ( Beş Yüz Bin Türk Lirası) olmalıdır.

Anaokulu devlet teşviklerinin avantajları nelerdir.

 1. Arsa Tahsisi : Projeniz için devletin size arsa tahsis etmesidir. Yıllık vergilerini ödeyerek bu alana bina inşaa edip 49 yıllığına kiralayabilirsiniz.
 2. Faiz Desteği : Toplam yatırım miktarınızın%70 ine kadar kredi kullanabilir ve bu tutarın faizinin %5 lik kısmı devlet tarafından size iade edilir.
 3. SGK Desteği : Çalışan personel sayınıza bağlı olarak asgari ücret tutarının işveren katkı payı devlet tarafından karşılanır. Bölgeye bağlı olarak 6 yıl ile 10 yıl arası.
 4. Vergi İndirimleri : Gelirinizin yaklaşık %80’ine kadar indirim uygulanmaktadır. Toplam yatırım miktarının %30’luk kısmı tamamlanana kadar.
 5.  KDV Muafiyeti : Anaokulu açarken projede hazırlanan makine ve teçhizat listeleri için geçerli KDV muafiyetidir. Aldığınız malzemelerin KDV’lerinden muaf olup %18’lik tutarını ödemezsiniz.
 6. Gümrük Vergisi Muafiyeti: Yurt dışından ihraç edeceğiniz ürünlerden alınacak olan verginin alınmaması durumudur.

Şimdi bu avantajlar 1. ve 2. Bölgelerde en asgari %55 ve 3,4,5, Bölgelerde ise %70 6.Bölgede ise bu rakamlar %200 lerin üzerine çıkmaktadır.

Anaokulu Devlet Teşvikleri  ilk bakıldığında büyük bütçeli gibi görünse de çok teminatınız olması durumunda ya da sermayeniz olması durumunda çok avantajlı bir hale gelmektedir.

Anaokulu devlet teşviklerini nasıl alabilirim.

Anaokulu devlet teşviklerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Tüm süreci yönetip projelendirme ve kurulum aşamasına kadar her konuda tam destek sağlamaktayız.

 

Benzer İçerikler
 • Anaokulu Devlet Destekleri
 • Anaokulu Devlet Destekleri  Anaokulu Devlet Destekleri Nelerdir. Anaokulu ve kreş açmak isteyenler devletin anaokulu ve kreşlere vermiş olduğu ...
 • Ucuz Anaokulu Açmak Mümkün mü?
 • Ucuza Anaokulu Açmak Mümkün mü? Günümüz şartlarını düşündüğümüzde anaokulu açmak cazip bir iş kolu haline gelmektedir. Hemen ...
 • Anaokulu Açmak Karlı mı?
 • Anaokulu Açmak Karlı mıdır? Yeni bir anaokulu açmak isteyen bir çok kimse için bu konu önem arzetmektedir. Bu soruyu soruyorsanız bu alanla ...