Anaokulu Açmak İstiyorumAnaokulu Danışmanlığı
“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Anaokulu Açmak İstiyorum

04 Nisan 2015 - 11:08

Anaokulu açmak istiyorum! Aklında anaokulu açma fikri olan bir çok kimsenin söylediği ve inandığı sözlerden biridir. Yeni bir iş kurmak ve çocukları bu özel döneminde geliştirmek ve eğitmek birincil amaçların başında gelmektedir.
Tabi her zaman bu kadar kolay olmamaktadır anaokulu açmak. Çünkü bu yola girenlerin göremedikleri bir çok unsur bulunmaktadır. Çünkü sadece anaokulu açmak istiyorum demek tek başına yeterli değildir. Bu anlamda öncesinde çok iyi bir araştırma yapmak gerekecektir. Çevredeki anaokulu ve kreşlerin araştırılması, kimin ne yaptığının belirlenmesi, başarılı ve başarısız olanların neden böyle sonuçlar aldığını araştırmak gerekecektir. Sonrasında kendi planımızı ortaya koyabiliriz. Karşılaştırma yapabilir artı ve eksi yönlerimizi görerek bu alanları da kapatmamız gerekmektedir.

Yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde gördük ki, insanlar çocuklarını ya iyi bir anaokuluna göndermek için yola çıkıyorlar ya da bakıcılık yapsın diye bir kreş arıyorlar. Ama her yerde kaliteli anaokulu ve kreş bulmak çok zor olmakla beraber bazen de mecburiyetten çocuklarını yakın çevrelerinde ki kreş ve anaokullarına göndermektedirler. Bunun gibi bir çok neden sayabiliriz. Bir anne-baba gibi düşünüp hareket ettiğimiz takdirde o zaman çocuğumuz için nasıl bir anaokulu bulmamız gerektiğini görebiliriz. Önümüze çıkan bu tablo çok ilginçtir ki ideal anaokulu kavramını verir bize. Ama çevremizde bu şartları sağlayan anaokulu ya da kreşler bulmamız neredeyse çok zor.

Bunun da bir çok sebebi bulunmaktadır. Birinci ve en önemli sebep basit düşünmekten geçmektedir. Anaokulu açmanın maliyetini bilmeden, yapılacakları önceden kestiremeden giriştiğimiz anaokulu ve kreşler bu gün var olan kreşlerle aynıdır. Nedeni çok basit, kısıtlı bir sermaye ile yola çıktığımızda, bu işin elimizdeki bütçe ile yapılmasına olanak yoktur. O zaman tasarruf dönemi başlamıştır. Peki neden tasarruf edeceğiz. Fiziksel koşullardan, eğitim ortamından, personelden, yemekten ve daha fazlası. Sonuç olarak anaokulu ya da kreş açmak isteyen kişi bütün masrafları minimize ederek vasatın altında bir anaokulu meydana getirir. Eğitim kalitesi tartışılır. Ama ne olursa olsun bilinçli yapılmış bir hareket olmadığını söyleyebilirim. Çünkü insanlar iyi amaçlarla anaokulu açmak istemektedirler. Niyet ne kadar iyi olursa olsun sonuç istediğimiz gibi olmayabiliyor.

Tüm bunların yanı sıra gidip gördüğümüz kaliteli ve düzgün anaokulu ve kreşler bulunmaktadır. Herşeyi özenle düşünmüş olmaları, eğitime verdikleri önemi çok iyi ortaya çıkarmaları, personel kadrosu seçiminin doğruluğu başarıyı beraberinde getiriyor. Bu tarz anaokulu ve kreşlerde öğrenci bulma kaygısı neredeyse yok denecek kadar azdır.

Anaokulu açmak isteyenlere tavsiyemiz çevrelerini çok iyi araştırmaları, neler yapacaklarını önceden planlamalarıdır. Biz çalışmaya başladığımızda ise tamamen rekabet ortamında başarılı bir kurum olması için gerekli adımları teker teker belirleyeceğiz.

Olumsuz örnekler çok olsa da olumlu örnekleri görmek bizi sevindiriyor. Çünkü bir çocuğun hayatı iyi anlaması ve okul dönemine hazırlanması önemli birkavramdır. Bir çocuğu bile iyi yetiştirebilirsek kendi ayakları üzerinde duran, özgüveni olan, saygılı, etik değerleri yüksek birey olacak demektir. Günümüzde eksilen etik değerlerimizi ön plana çıkaran tüm anaokulu ve kreşlere sonsuz teşekkürlerimizi de buradan belirtmiş olalım. İyi ki varsınız

 

Benzer İçerikler
  • Anaokulu Devlet Destekleri
  • Anaokulu Devlet Destekleri  Anaokulu Devlet Destekleri Nelerdir. Anaokulu ve kreş açmak isteyenler devletin anaokulu ve kreşlere vermiş ...
  • Ucuz Anaokulu Açmak Mümkün mü?
  • Ucuza Anaokulu Açmak Mümkün mü? Günümüz şartlarını düşündüğümüzde anaokulu açmak cazip bir iş kolu haline gelmektedir. Hemen ...
  • Anaokulu Açmak Karlı mı?
  • Anaokulu Açmak Karlı mıdır? Yeni bir anaokulu açmak isteyen bir çok kimse için bu konu önem arzetmektedir. Bu soruyu soruyorsanız bu alanla ...