“Sizin için düşünen, Okul Danışmanlığı Hizmetleri var...”

Anaokulu Açmak İçin Gerekenler Nelerdir

05 Mayıs 2015 - 11:47

Anaokulu Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

Anaokulu açmak için nereden başlamam gerekiyor diyenlerdenseniz ve nasıl hareket edeceğinize karar vermeden önce bilmeniz gereken noktaları sıralayalım.

Öncelikle var olan anaokulu ve kreşleri gezip neler yaptıklarını tespit etmeniz gerekmektedir. Bu bir ön çalışma olacaktır. Mümkünse bir anaokulu ile görüşüp bu konuda neler yaptıklarını öğrenebilirsiniz. Lakin buradaki hassas nokta kimse kendi sırlarını sizinle paylaşmak istemeyebilir. O zaman sizi bu yükten kurtarıp neler yapmanız gerektiği konusuna bakalım.

Şimdi ilk olarak bir anaokulu açmak fikrimiz var. Bu durumda ilk olarak ne yapmak istiyoruz bunu belirleyeceğiz. Ardından nasıl bir yere ihtiyacımız olacak bu konuyu netleştireceğiz. Sonrasında ise prosedür ve personel çalışmalarına başlayabiliriz.

Mevcut anaokulu ve kreşler düşünüldüğünde işinizin çok da kolay olmayacağını söyleyebiliriz. Nedeni basit, çünkü anaokulu açmak isteyenlerin % 80 i işin maliyet kısmında takılıp kalmaktadırlar. Bu vesileyle yapacağınız anaokulu kalite anlamında diğerlerinden daha iyi olmak zorunda. Bu durum maliyetinizi biraz artıracaktır. Peki maliyetim neden artacak ? diyebilirsiniz. O zaman size bir çok seçenek sunabiliriz. Amacımız kaliteli ve rekabeti yüksek bir anaokulu açmaktır. Çevrenizde bulunan anaokulu ve kreşlerin %70 i 50-60 kapasite arasında hizmet veren yerlerdir. Dolayısıyla sizin onlardan bir gömlek üstün olmanız gerekmektedir.

Eğer ben bu işi çok daha uyguna mal edebilirim derseniz o zaman anaokulu açma konusunda çok büyük bir hataya düşeceğinizi söyleyebilirim. Belkide sen nerden bileceksin diyebilirsiniz ama denemesi bedava. En ekonomik anaokulu açmak için yapmış olduğunuz girişimleriniz sonucunda 6 ay gibi bir süre sonra ben bu işten para kazanamıyorum diyeceksiniz. Bu durumda harcamalarınızın üzerine daha da fazlasını yaparak ayakta kalmaya çalışacaksınız.

Anaokulu açmak için gerekenler nelerdir

1- Anaokulu açmak için uygun bir yer

2- Anaokulumuzda çalışacak personeller

3- Anaokulumuzun eğitim programı

4- Prosedür için gerekli olan evraklar

5- Sermaye

6- Çözüm Ortağı

Evet anaokulu açmak için gerekenler bunlardır. Bunların dışında hiç bir şeye ihtiyacınız yok. İhtiyacınız olabilecek tek nokta işi profesyonel hale nasıl getireceğinizdir. Yaptığınız yatırımın boşa gitmesini istemiyorsanız mutlaka bizimle iletişime geçiniz. En evantajlı seçeneklerle anaokulu sahibi olabilirsiniz.

Benzer İçerikler
  • Anaokulu Devlet Destekleri
  • Anaokulu Devlet Destekleri  Anaokulu Devlet Destekleri Nelerdir. Anaokulu ve kreş açmak isteyenler devletin anaokulu ve kreşlere vermiş olduğu ...
  • Ucuz Anaokulu Açmak Mümkün mü?
  • Ucuza Anaokulu Açmak Mümkün mü? Günümüz şartlarını düşündüğümüzde anaokulu açmak cazip bir iş kolu haline gelmektedir. Hemen ...
  • Anaokulu Açmak Karlı mı?
  • Anaokulu Açmak Karlı mıdır? Yeni bir anaokulu açmak isteyen bir çok kimse için bu konu önem arzetmektedir. Bu soruyu soruyorsanız bu alanla ...